kiss-collection@seznam.cz

 

 

KISS!!! Prvně jsem je viděl, až pak po nějaké době slyšel. Někdy před rokem 1980  na prvním stupni základní školy jsem se dostal k prvním černobílým fotkám KISS. Většinou přefocené dvojstránky z Brava, Pop Rocky, Poster. Ten make-up, kostýmy, pódium…úplně mě to fascinovalo. Začal jsem je malovat. Všude. Doma, do školních sešitů, logo na pouzdro, vryté do školní lavice.  Až pak jsem je slyšel.  U kamaráda na kazeťáku snad šestá kopie kazety. Byly to dvě skladby: Speed King a Cum On Feel The Noize.

 

Bomba skladby. Ta image a k tomu ta super hudba! Ani mě nijak nevyvádělo z míry to sólo na hammondky v úvodu Speed King. Skvělé a uřvané, přesně tak, jak vypadali. Až pak jsem zjistil, že to nebyli Kiss, že šlo o Deep Purple a Slade.

 

Třetí, vlastně první skladba KISS, kterou jsem teda slyšel, byla 100,000 Years. Z alba Alive! No a bylo to. To Peterovo sólo na bicí, tím mě dostali, vše zapadlo do sebe tak, jak mělo. Pak už to šlo rychle.

 

V roce 1981 první plakáty z období Elder. První vlastní LP deska  Dynasty, Jugoška. V strašném stavu, ale s vnitřním obalem (bohužel bez plakátu). Hobloval jsem ji pořád dokola. Pak na burze koupený skoro nový Elder – miloval jsem tu desku a to mi zůstalo dodnes.  I když zklamání z obalu, nikde ty pomalované „ksichtíky“ nebyly…  V létě v 85-tém cesta autem s rodiči do Jugoslávie, na příslib. Tehdy velká věc! Na místní diskotéce na plátně poprvé vidím Kiss: Thrills In The Night. Kupuju si tam taky první odmaskovanou desku Lick It Up....

 

Střih.

 

Vinyly mě provází celým životem. Později jsem v hudbě přitvrdil, Mercyful Fate, King Diamond, vlastně taky pomalované tváře... No a pak se zas uklidnil a vrátil. Jak k vinylům, tak ke Kissákům (ale Mercyful mi v srdci zůstal). První dva koncerty KISS byly v Praze 14. a 15.12.1996. A pak další  v červnu 97 na Julisce, Psycho Circus v roce 1998. 10 let pauza a slavíme Alive 35. V květnu 2008 Vídeň, v červnu Praha. Pak v květnu 2010, Ostrava a Praha. A  v červnu 2013 opět Praha....ovšem turné po Evropě už pouze s pár koncerty.  Tak přece jen ještě jednou.. červen 2015 turné 40-té výročí KISS. Můj desátý koncert a splnil jsem si sen, Meet and Greet s KISS. Zážitek obrovský! Unplugged koncert pro 30lidí,  podepisování desek (Paul 3x, Gene 4x) a těsně před koncertem společná fotka s KISS. Byli milí, přátelští, vstřícní,...no za ty prachy, že Gene? :) 

 

Tyto stránky o své sbírce vinylů, CD, DVD a knih tvořím pro potěchu svou i ostatních, podobně postižených.  A i když na nich žádnou hudbu neuslyšíte, ani nestáhnete, jsou tam ty “ksichtíky”. A o tom to taky je. A k tomu si pusťte třeba... Slade.

Taky skvělá muzika :)

 

Tomino